Uncategorized

Aydınlık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yaz ve kış mevsimlerinde tırnaklarınızdan tutun saçlarınıza dek bütün vücudunuz hırpalanma evresi geçirmiştir her halde. Yıpranan ve cansız dış görünüş kazanan saçlarımızın fena görünmeye devam etmesi de cabası. İşte size aydınlık saçlar için bakım önerileri.

* Saçlarınıza, banyo yapmadan önce organik zeytinyağı ile masaj yapınız. Ve zeytinyağının saçınızda 1 saat beklemesini sağlayınız. Sonradan istediğiniz şampuan kullanabilirsiniz.

* Saçlarınızı besleyen diğer ürünse yumurtadır. Yumurta, zeytinyağı, badem yağı ve lavanta yağından 1 tatlı kaşığı alarak karışımı hazırlayın ve saçınıza sürün. sonra saç kepiyle kapatarak 1 saat bekleyin ve ara ara masaj yapmayı unutmayın.

* 10 damla Hindistan cevizi yağı, 10 damla zeytinyağı, 10 damla badem yağı ve 10 damla susam yağını cam bir kâsenin içine koyarak karıştırınız. daha sonra parmaklarınızı bu karışıma bandırın ve saç diplerinizden saç uçlarına kadar masaj yaparak sürün. Streç folyo ile sarın ve 45 dakika bekletin. sonradan yıkama işlemine geçebilirsiniz.  Aydınlık saçlara kavuşmanız için bunlar manâlı detaylardır. Ve haftada en 2 kere bu yağ veciz saç maskesini uygulayın.

* Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği ısırgan özlü suyla saçınızı yıkamanız, saçınızın hem uzamasına hem sağlam kalmasına keza de kırıkların oluşmasına engel olması bakımından yarar sağlayacaktır.

Etiket saç aydınlık saçlar parlak saçlar için öneriler aydınlık saçlar için ne yapabilirim parlak saçlar için doğal bakım parlak saçlara nasıl sahip olabilirim? Saç Bakımı

Kaynak: Kadınca Blog

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s