Uncategorized

Bölgesel İncelme Teknikleri

Artı kilolardan bölgesel incelme yöntemleriyle kurtulmak olası. Estetisyen Ateş Ayvaz, ozon, yankı dalga terapisi, ultrakavitasyon ve karboksi terapi yöntemleriyle incelmenin olası olduğunu söyledi. Alev Ayvaz, kilolarından yakınanlara mutlaka diyet ve spor da öğüt etti.

Karboksiterapi

Karboksiterapi, karbondioksit(CO2) gazının çare amaçlı cilt altına enjekte edilerek dolaşımın ve dokudaki bölgesel metabolizmanın hızlandırılması işlemidir. Tedavi; süratli, bakımlı, etkin ve cerrahi olmayan bir yöntem olarak kabul edilir. Lokal yağlanmanın giderilmesine, ameliyat ve bere izlerinin değil edilmesine, cildin toparlanması ve gençleştirilmesine yardım eder.

Yapılacak bölgeye göre seans süresi değişir. Tek seansı 30-50 dakika arası sürer, 4-5 seanstan daha sonra vücudunuzdaki sağlıklı gelişmeyi ayrım edebilirsiniz. Basende, kollarda, göğüslerde ve karında oldukça etkilidir.

Ultravitasyon Sistemi

Ultrakavitasyon sistemi, yöresel yağlanma ve selülitle ultrason yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücreli sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine niçin olur. bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır.

Kavitasyon denilen bu tesir, yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını yıkım ederek ambar yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları tamamen buralardan uzaklaştırmaya çalışılır. Serbestleşen bu yağlar, adalelerde yakılarak vücuttan dışarı atılırlar. 4-6 hafta içinde sonuç alınır.

Hamilelere, yürek hastaları ve yürek pili takanlara, yüksek tansiyon hastalarına, karaciğer ve böbrek ile ilgili bozuklukları bulunanlara uygulama yapılmaz. Vücudun her alanında oldukça etkilidir.

Medikal Ozon Tedavisi

Medikal ozon tedavisi, % 5 ozon ve %95 oksijen karışımından oluşan, tedavi amaçlı kullanılan bir bileşimdir. Ozon gazı, medikal ozon jeneratörlerinde saf oksijenden üretilir. Dolaşım bozukluklarında, anti-aging ve bitmiş canlanma, cilt mantarları ve enfekte cilt lezyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Ağrıların giderilmesinde, kronik yorgunluğun tedavisinde, bağışıklığın güçlendirilmesinde ve vücut direncinin artırılmasında epeyce faydalıdır. 4-6 hafta içinde sonuç alınmaktadır. Seans süresi 30-40 dakika sürmektedir. Ozonun uygulanmasının sakıncalı olduğu kişiler oldukça sınırlıdır. İleri derecede kansızlık ve kanla ilgili bazı ırsi hastalıkları olan hastalara dilekçe yapılmaz.

Akustik Dalga Terapisi

Selülit yıllardır birçok farklı yöntem ile yok edilmeye çalışılmış, yeterli sonuçlar alınamamıştır. Fakat yepyeni bir buluş olan akustik dalga terapisi, dünya çapında kanıtlanmış başarıları ile dikkat çekiyor. Akustik dalga terapisinde hiçbir kimyasal madde kullanılmıyor.

Enjeksiyon ya da lazer uygulaması yapılmıyor. Sadece enerjik ses dalgası darbeleri kullanılıyor. Selülit problemi olan kişilerde, gevşeme ve sarkma problemlerinde ve yöresel incelmede, çoğunlukla kullanılan güvenilir bir çare yöntemidir.

Portakal kabuğu görüntüsü ortadan kalkar. Derinin kalınlaşmasına ve yağ tümseklerinin azalmasına tezgâhtar olur. Cildi kalınlaştırır, cildin kalitesini artırır. Ödem ve yağ birikmesini değil eder. 2-4 hafta daha sonra olumlu sonuçlar elde edilmeye başlanır. Hamilelere, kontrolsüz şeker hastalığı hastalarına uygulanmaz.

Etiket Yankı Dalga Terapisi Medikal Ozon Tedavisi Ultravitasyon Sistemi karboksiterapi karboksi yöntemi estetikle çekicilik Estetik estetik örnekleri

Kaynak: Kadınca Blog, Kadın Diyet Programları

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s