Uncategorized

Cilt Sağlığını Etkileyen Faktörler Nelerdir

Bu konuya fazla uyarı edin. Birazdan sizlere vereceğimiz bilgiler sizlerin yaşamınızı şekillendirecek bilgilerden olup sizlerin genellikle bilmesi gereken hususlardan bir kaçıdır. Bilhassa kadınlar… Hangimiz istemeyiz ancak yüzümüzde siyah noktalar olmasın, cildimiz pürüzsüz olsun, herkes yüzümüze baktığında bebek gibi yüzü var desin… Herkesin hayallerinin bir köşesinde mutlaka bu gibi fikirler mevcuttur. O halde hala neyi bekliyoruz gelin cilt sağlını etkileyen faktörleri ortadan kaldıralım ve pürüzsüz bir ciltle yaşamın bütün duygularını dibine dek yaşayalım.

*Ilk Kez yapmanız gereken güneşin zararlı ışınlarından cildinizi gözetmek olmalıdır. Bu problem yaratacak durumdan hem kendiniz doğal beden losyonu hazırlayarak keza de güvendiğiniz marka güneş kremlerinden birini cildinize uygulayarak kurtulabilirsiniz. Güneş gözlüğü ve şapka sizi güneşten koruyacak aksesuarlardandır. 

*Uykusuzluk, depresif yaşam biçiminiz cildinizde sırık etkisini belirten durumlardandır. Bu gibi durumlar deri sağlığınızı olumlu yönde etkileyecek değildir. Elbet. Kendi cildinizi bile önemsemediğiniz bir hava takınmak, cildinizde kırışıklıklar oluşmasına, sivilcelerin artmasına niçin olur. Yaşam çizgilerinizi yok etmek ve haricen ne yaşadığınızı belli etmemenin yolu daima artı elde etmek ve daima gülmektir. Bırakın kırışıklıklarınız gülmekten oluşsun her şeyin bir çözümü vardır unutmayın.

*Içki tüketimi deri sağlığınızı etkileyen öteki ögelerden biridir. Alkolün içerisindeki maddeler karaciğerinize zarara verdiği için doğal olarak ciltle pozitif korelasyon içerisinde olan karaciğerimizde oluşan sorunlar cildimizde de deliklerin, sivilcelerin, yaraların oluşmasına sebep olacaktır.

Deri sağlığınızı korumak için haftada en az 3 defa doğal cilt maskeleri kullanmanız, size her yönden iyi gelecektir. 

Etiket siyah noktalar Deri Bakımı Günlük Deri Bakımı deri sağlığı deri sağlığı için ne yapılabilir? güneşin cilde zararları güneşten korunma yolları

Kaynak: Kadınca Blog

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s