Uncategorized

Hangisi Sizin Makyajınız?

1- Romantik bohem

Bu stilde manâlı olan buklelerin sözde rüzgar göre dağıtılmışçasına doğal, gözlerin ise tıpatıp bir deniz gibi derin olması önem taşıyor. Yeşil renkli bir göz farıyla gözler kaşlara değin boyanıyor. Gözün iç kısımlarında ise parlak bir etki yaratmak için açık yeşil far kullanılıyor. Göz altlarında ise sıcak bir kahve tonu tercih edilmeli. Daha Aşağı göz kapağının içi siyah bir göz kalemiyle belirginleştirildikten daha sonra, kirpiklere siyah maskara kullanılıyor. Yanaklar, şeftali tonunun sıcaklığıyla ışıldarken, dudaklar şarap rengi bir rujla vurgulanıyor.

2- Soğuk görkem

Hitchcock fimlerindeki kadınların erotizmini yetişmek için göz kapaklarının üzeri gümüş/beyaz bir farla boyanıyor. Bronz renk göz kapağının üzerinden bir yay şeklinde uygulanıyor. Bir tedarik bronz far gözlerin altına ve hatta yanakların üst kısmına bile parıltı kazandırmak için uygulanabilir. Siyah eye-liner kirpik diplerine sürülüyor. Gözün daha alçak kısmında ise orta bölümden başlayarak gözün dışına içten ince bir çizgi çekiliyor. Dudaklar ise sezonun trend rengi kırmızıyla vurgulanıyor.

3- Maskülen büro makyajı

Alışılmış ofis kıyafeti, sımsıkı geriye toplanmış saçlar ve sade bir makyajla abartısız bir şekilde ortaya konuyor. Göz kapaklarının üstüne yumuşak bir kahve tonundaki göz kalemiyle bir yay çekiliyor. sırası gelmişken kalemi içeriden dıştan dürüst uygulamak siklet taşıyor. Kalemle kirpik diplerinin de tamamen boyanması koşul. Dudaklar doğal tonlarla hafifçe belirginleştiriliyor. Yanaklarda ise bronz allık kullanılıyor.

4- Seksi 20’ler

Modacıların vazgeçemediği çarliston stili, saçlarda yumuşak dalgalarla bütünleşiyor. Eflatun renkli yanardöner far önce gözkapağının üzerine sürülüyor. Aydınlık bir etki yaratmak için parlak beyaz kaş kemiğine ve gözün iç kısmına uygulanıyor. Göz kapağının dibine yumuşak bir göz kalemiyle bordo bir çizgi çekiliyor ve daha sonra renk dağıtılıyor. Taze bir bitiş için dudaklar albenili bir pembe/kırmızı, yanaklar ise şeftali tonlarına boyanıyor.

5- Sportif ve doğal

Yün bere ve şalları sık sık göreceğimiz bugünlerde ‘outdoor’ modası ağır makyajları kaldırmıyor. Kullanılan renkler şal ve berenin tonlarından izler taşıyor. Yanaklar şeftali tonlarıyla renklendiriliyor. Kaş kemiğinin üzerine hafifçe uygulanan açık renk far gözlere aydınlık bir açıklama kazandırıyor. Kirpiklere yalnızca bir kere rimel sürülüyor. Pembe renkli gloss’la dudaklar vurgulanıyor.
  Kaynak: Kadınca Blog

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s