Uncategorized

Sivilce lekelerine doğal çözüm

Peki ya sonrası? Sivilce lekeleri.
 
Cildimizin üstünde derin oyuklar ve lekeler kalır. Her aynaya baktığımızda hastalık duyarız peki bunlardan kurtulmanın bir yolu var mı?
 
Güzelliğinize gölge düşüren sivilce lekelerinden kurtulmak için fazla zorlanmadan bulup uygulaya bileceğimiz doğal yöntemler var…
 
Peki ya şu anda yüzümüzdeki bu lekelerden nasıl kurtulacağız?
 
İşte sivilce lekelerinden kurtulmanın yolları…

 

 
1. Güneş koruyucu

Daha az dikkat çektiği yönünde kendinizi kandırdınız ve sivilcenizi sıktınız. Peki derhal ne yapacaksınız? Fondötenle onu gizlemeden önce yapmanız gereken şey, en az 30 faktör bir güneş koruyucuyu cildinize göstermek. Aksi takdirde hangi yöntemi uygularsanız uygulayın hiçbir faydası olmaz.
 
2. Elma sirkesi
 
Gün sonunda cildinizi yıkadınız, temizlediniz. Arkasından seyreltilmiş elma sirkesini yüzünüze uygulayın. 1 yemek kaşığı elma sirkesiyle 1 yemek kaşığı suyu karıştırın. bir tutam pamuk ile cildinize uygulayın. Yarım saat baştan başa cildinizde bekletin. O sizin yaptığınız hataları onarırken, siz ise keyfinize bakın. Sonradan da yıkayın ve gece kreminizi uygulayıp misler gibi uyuyun.
 
3. Ciltteki sıvı kaybına organik bal
 
1 yemek kaşığı dek organik balı tüm yüzüne uyguladıktan sonra 15-20 dakika bekletmek, cildinize cenneti yaşatmak gibi bir tesir yaratacak.
 
4. Maden suyunun buz hali
 
Maden suyunu buz kalıplarına doldurup dondurun. Her gün bir buz taneciğini cildinizde (natürel oysa de temizken) gezdirin. İster yatmadan önce ister gündüz uygulayın.
 
5. Yağlı besinlerden uzaktan durmak, uyumlu uyku ve sağlıklı besin
 
Keza uzun süredir devamlı cilt sorunlarınız için evde doğal yöntemlerde çare beklemek yerine, bir deri uzmanından destek almak en akılcı çözüm olacaktır. Tedavi süresince hekim onayı da alınırsa bu yöntemleri de takviye timi olarak kullanabilirsiniz.
 
6. Ceviz yaprakları
 
1 avuç ceviz yaprağını, 1 kadeh suda kaynatın ve demleyin. Çıkan suyu cildinize pamuk yardımıyla uygulayın, yarım saat bekletin. Soğuk suyla yıkadıktan sonra, ceviz yaprağının iyileştirici gücünü hissedin.
 
7. Marul suyu mucizesi
 
Marul da cilt lekeleri için kullanılan besinlerden biridir. 25 gram marulu 3 su bardağı suda ufak parçalar halinde koyup kaynatın. Demlendikten sonra karışımı süzüp sabah ve akşam cildinizi marul suyu ile silin.
 
8. Toz şekerli bir peeling
 
Bu maddeyi uygulayacağınız süre cildinizde sivilce olmaması gerekiyor. Çünkü sivilceli bir cilde peeling gerçekleştirmek, yüze zımpara yapmaktan ayırt edilemez. Peeling için; 1 yemek kaşığı toz şeker ile 1 yemek yemek kaşığı suyu karıştırın. Cildinize masaj yaparak uygulayın. Cildinizin hassasiyetine kadar zamanı ayarlayarak işlemi bitirin.
 
9. Kahve telvesi, maden suyu ve limon suyu karışımı
 
Kahve telvesi, maden suyu ve limon suyunu karıştırınve sivilceniz yokken, temiz cildinize masaj yaparak uygulayın.
 
10. Parmak kesesi
 

Buhar doğru yumuşamış cilde hafif hareketlerle parmak kesesi gerçekleştirmek, ölü derilerden kurtulmanız için en basit yoldur.
 
  Kaynak: Kadınca Blog

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s