Uncategorized

Yüzdeki Siyah Noktalara Son Verecek Yöntem

Cildinizdeki tıkanmış yağlar siyah noktalara yol açarak sonradan bunlar sivilce ve kahverengi lekelere dönüşür. Oysa endişelenmenize lüzum yok! Bu duruma evde hazırlayacağınız toz şeker peelingi ile son verebilirsiniz.

SİYAH NOKTALARI ÇIKARMAK İÇİN TOZ ŞEKER NASIL KULLANILIR?

Siyah noktalardan kurtulmak için basit kullanım ile çözümler yaratan toz şeker tedavisi için yapmanız gereken tek şey başlangıçta yüzünüzü hafif bir temizleyici ile yıkayın ve kurulayın. Cildinizde siyah noktadan etkilenen bölgenizde bir pullanma olacaktır. sonradan şeker ve sudan oluşan bir macun hazırlayarak yüz fırçası ile yüzünüzü fırçalayın. sonra cildinizi iyice durulayın. İkinci kısımda cildinizi kuruladıktan sonra hidrojen peroksit içeren bir pamuk yardımıyla cildinizi nazikçe nemlendirin. Ama tatbik sırasında saç ve kaş çevresine dokundurmamanız gerekmektedir. Çünkü hidrojen peroksitin çamaşır suyu gibi etkin açıcı özelliği bulunmaktadır. Cildinizi jojoba, avokado veya zeytinyağı ile nemlendirebilirsiniz. 1 tatlı kaşığı yağ ile cildinize yapacağınız masaj tamamen cildinizin düzgünleştiğini ve yumuşadığını hissedeceksiniz.
 
BİRKAÇ ANAHTAR SÖZCÜK HATIRLATALIM; Siyah noktalarınızdan kurtulmak için uyguladığınız işlemlerde cildinizin tabakası kalkarak pul pul olur, ancak böylece cildiniz ölü derilerinden de arınmış olur. Cildinizde hidrojen peroksit uygulamak istemiyorsanız, onun yerine limon suyu kullanabilirsiniz. Limon suyu ile akne ve sivilcelerin yanı sıra bere izleri yada deri lekeleri gibi olumsuz etkilerden kurtulabilirsiniz. Cildinizde şeker yerine tuz da kullanabilirsiniz ama tuzlu cildinizin kurumasına niçin olabilir. Toz şeker ile hazırladığınız peelingle cildiniz aynı zamanda nemlenmiş de olacaktır.

Kullanacağınız bütün maskelerde beğenilmeyen bir etki ile karşılaşırsanız mutlaka bir uzman hekime görünmelisiniz. Peeling kullanımı haftada bir veya iki kez olmalıdır. tekrar tekrar düzeltici etkisi bulunan hafif yüz temizleyicileri seçim etmeye özen göstermelisiniz. Siyah noktalarınızdan kurtulmanın en etkin yolunun toz şeker ile peeling yapıp, hidrojen peroksit kullanmak olduğunu unutmayınız. Bu tedavi ile, siyah nokta ve izlerinden kurtularak daha aydınlık ve net bir cilde kavuşabilirsiniz.
 
 

Kaynak: Kadınca Blog

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s