Uncategorized

Akneler korkulu rüyanız olmasın

Akneler ne yazık fakat birçoğumuzun korkulu rüyası. Erginlik dönemiyle başlayan sivilceler, bu dönem bittikten sonradan da ciltte yıllarca kalabiliyor. Peki, lekeler ve izler için ne yapmalıyız?..

Akşam’dan Aysun Yıldız Güngör’ün haberine kadar Bilirkişi Doktor Şerafettin Saraçoğlu anlattı…

Akne hakkında gittikçe gelişen bilgilerimize rağmen akne hala en sık karşılaştığımız bir cilt sorunu. Dermatoloji polikliniğine başvuran toplam hasta profilinin yüzde 20’sini akne sorunu oluşturuyor. Akne gerçekte kendiliğinden düzelen bir sorun. Fakat deride iz ve leke kalmasına ve buna alt oluşan kendini antipati, güven azalması, buhran gibi çoğu soruna neden olabiliyor. Akne vakalarının tümü benzer sebeplerle oluşmuyor. Hormonsal etkenler manâlı bir faktör. Derideki sebum olarak isimlendirdiğimiz yağ üretiminde değişiklikler, derideki mikroorganizma sayısında çoğaltma, derideki fazla gözenekli olan aktivite gibi değişkenlere yan olarak gelişiyor. Bu değişkenlerin etkileme düzeyine tarafından ise bambaşka şiddetlerde karşımıza çıkıyor akne sorunu.

KONTROLÜ SAĞLAYIN

Bu kadar öbür etkeni gözden geçirmek için günümüze değin ansızın pozitif ürünle çare gerekli oluyordu. Yukarıda saydığım esas etkenlerin kontrol edilmesi için İspanyol dermatoloj uzmanlarının deneyimleriyle geliştirilen yeni bir mahsul olan M.akne complex içeren ürün akne sorununu daha etkin ve kısa sürede denetim altına alıyor. İçeriğindeki Mandelik asit ve salisilik asit bir uçtan bir uca yağ üretiminin kontrolünü sağlarken, serulo repensle hormonsal etkinin deri düzeyinde kontrolü ve azaltılmasını sağlıyor.

İZ VE LEKELERE ELVEDA

Bu ürün AcneOne isimli ve Mesoestetic firmasınca üretilen bir krem. Yüzdeki gebelik lekeleri üstünde aşina en etkin çare yöntemlerinden birinin yaklaşık 28 yıldır üreticisi olan Mesoestetic firması AcneOne için epeyce geniş bir AR-GE çalışması ve klinik denemeler sonrası ürünü kullanıma sundu. Özellikle hafif, orta düzey akne sorununu denetim altına almada çok etkili bir ürün olan AcneOne günde iki kere, sabahleyin ve akşam edinmek üzere temiz cilde uygulanıyor. Tedavide yanıtlar iki hafta içerisinde alınmaya başlanıyor. Sivilce iz ve lekelerini eksilmek ve potansiyel riskleri kontrol etmek istediğimizde tedaviye ilave olarak yine Meoestetic göre akne hastaları için geliştirilmiş AcneLAN peeling uygulayarak sorunu daha etkili denetim altına alma şansımız var. Çoğunlukla akne sorunu 2-3 ay etkin hap tedavisi istiyor. Bu süreçten sonra aralıklı kontrollerle ilacı sonlandırıyoruz.

Kaynak: Kadınca Blog, Kadın Diyet Programları

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s