Uncategorized

Hangi meyve hangi cilde iyi kazanç?

Her meyve her cilde yerinde değildir, o yüzden deri tipinizi bilmeden her meyveden peeling veya maske gibi uygulamalar yapmayın diyen Uzman Estetisyen Filiz Çekin, deri tipine kadar meyve maskelerini açıklıyor.

Akşam’da bulunan habere tarafından akneli ciltler için muhakkak olmazsa olmazımız Kil’dir. Kil insanlığın başına gelen en doğaüstü çekicilik ürünlerinden biri ve sadece araç gereç-araç gereç olarak yok, güzellik ürünü olarak da kullanılmış tarih her tarafında. Kil bildiğiniz gibi mineral açısından şahane zengin bir doğal kaynak.

KURU CİLTLER İÇİN OLMAZSA OLMAZIMIZ AVAKADO

Eğer kuru bir cildiniz varsa ihtiyacı olan tek şey nemdir. Nem açısından çok fakir olan ciltler oysa kuruyabilir..%75’i doymamış yağlardan oluşuşan avokado meyvesinin. B,E,K vitaminlerinin ambar edildiği bir meyve ve muza göre %35 daha artı potasyum içeriyor. Yemesi maskesini yapmaktan daha sağlıklı yani. Bal ve tarçınla tatlandırarak damak tadınıza uygun bir ışık halkası getirebilirsiniz. yarım avokadoyu püre haline getirip bir akarsu kaşığı zeytin yağı ve bir tatlı kaşığı balla karıştırın ve 15 dakika bekletin cildinizde. Haftada bir ya da on günde bir yaparsanız sahiden farkı göreceksiniz. Aynı maskeyi saçlara da kullanabilirsiniz..

PEKİ YAĞLI CİLTLER İÇİN HANGİ MEYVE?

Yapmamız gereken şey ilk olarak cilde ihtiyacı olan nemi elbette tahsis etmek. Kadınların en büyük yanlışlarından bir parça başına de ‘benim cildim zaten yağlı ve nemlendirmeme lüzum yok’ diye düşünmeleridir diyen Uzman Estetisyen Filiz Çekin, bu düşüncenin çok yanlış olduğunu vurguluyor.

Dermatoloğunuza danışarak veya güvendiğiniz herhangi bir deri bakım markasının satmak danışmanına danışarak, cilt tipinize yerinde hafif formüllü bir nemlendirici edinin şüphesiz. Vereceğimiz ikinci tüyo ise bol bol su içmek olacaktır. Yine De cildinizin türü, yağ dengesi kuruluğu nasıl olursa olsun, bol su içmek dinç cildin olmazsa olmaz ilacıdır. Peki yağlı cildin meyvesi nedir? Kesinlikle limondur. Limon fazlaca asidik bir meyve. Fazla fazla kullanılırsa ciltte problemlere yol açabilir fakat yağlı cilde haftada bir tonik yapılırsa şahane faydalı oluyor. Hem gözenekleri de sıkılaştırıyor.

Kaynak: Kadınca Blog, Kadın Diyet Programları

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s