Uncategorized

Alüminyum Nedir? Alüminyum Doğrama Nedir?

Alüminyum, hafif, ucuz, çevreci, ısı yalıtımlı, gümüş renkli, yanmayan bir element türüdür. Bu zamana kadar pek çok alanlarda kullanılmış özellikle hava ve uzay araçlarında, teknolojik alanlarda kullanılmaktadır. En çok da evlerde, ofislerde, alüminyum dograma, cam bölme sistemleri, ofis ara bölme sistemleri, otomatik kepenk, otomatik panjur gibi yerlerde kullanılmaktadır. Peki, alüminyum doğrama nedir?

Alüminyum doğrama, 6 metre civarında yükseklikte yer alan başka alüminyum perspektiflerin kesilip biçilerek işlenip harmanlanması ve bu imalatlardan pencere, kapı, cam balkon sistemi oluşturularak yaşamımızda fonksiyonel bir yer alması işlemidir.

Alüminyum doğrama, ister ısı yalıtımlı isterseniz de ısı yalıtımsız olarak sizin tercihinize göre işlenebilmektedir.

Alüminyum maliyeti biraz pahalı olduğundan evlerden çok ofislerde, iş yerlerinde kullanılmaktadır. En büyük rakipleri ise yıllardır plastik kaplama yapan PVC sistemidir. Maliyeti düşük olduğu için daha çok tercih edilen PVC’nin kalitesi konuşulduğunda ise alüminyumun yakının bile geçemez. Ayrıca kısa ömürlü olup ısı yalıtım özelliği olmayıp dışarıdaki gürültüleri de engelleme özelliği de yoktur.

Alüminyum doğramayı kullanan şirketlere bakarsanız hiçbiri PVC kullanmamaktadır. Bu yüzden ofis ve iş yerlerinde sorunsuz ve mutlu şekilde tercih edilmektedir.

PVC’lerin alüminyum doğramalara karşı bir diğer dezavantajı ise sağlıksız olması sebebi ile hala alüminyum doğrama tercih edilmekte ve seçilmektedir. Ucuz alalım diye sağlığınızdan da olmayın. Bu yüzden alüminyum doğrama seçin ve uzun ömürlü kullanın. Kaynak: Kadınca Blog

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s