Uncategorized

Web Sitesinde 7 Altın Kural

Kendinizi değil ziyaretçileri düşünün.

Web sitenizi kendi beğenilerinizi kullanarak değil, ziyaretçileriniz beğenilerini kullanarak yapmalısınız. Ziyaretçileriniz öncelikle “ne için web sitenize geliyor, öncelikle hangi ürün ya da hizmetlerinizi arıyor?” sorularını cevaplayın ve web sitenizi tamamen buna göre dizayn ettirin. Web tasarım fiyatları ve profesyonel web tasarım gibi hizmetlerimize sitemizden bakabilirsiniz. Gereksiz ve çok uzun bilgiler koymak yerine, doğrudan net bilgileri, fotoğraf ve video ile destekleyerek sunmaya çalışın.

Arama motoruna (SEO uyumlu) olmalı.

Sağlam bir altyapı ile yapılmamış ise, sadece tanıdıklarınızın ziyaret ettiği bir site olacaktır. Asıl amacı, yeni müşteriler bulma ve hizmetlerinize insanların kolay ulaşımını sağlamaktır. SEO uyumunu ise arama motorlarında yapacağınız küçük bir arama ile kısa zamanda temel bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Mobil ve Tablet uyumu olmalı

Mobil kullanım gün geçtikçe artıyor. Arama motorlarında üst sıralarda yer almanın da yolu mobil uyumluluğa bağlıdır.

Site açılış hızına dikkat edilmeli

Yavaş açılan bir web sitesi, ziyaretçilerinizi sitenizden uzaklaştırır. Ortalama açılış süresi 3-4 saniyeyi içerisinde açılmalıdır.

Orijinal ve işe yararlı olmalı

Kullanacağınız fotoğrafların, lisans durumu ve orijinalliğini araştırın ve yazıların, sadece sizde bulunan özgün içerikler olsun.

Harcama yapmaktan kaçınmayın

İşletmenizi tanıtan bir kısa film ve profesyonel olarak çekilmiş olan fotoğraflar, size özel metinler sitenizi çok daha profesyonel ve kaliteli gösterecektir.

Tecrübeli Web Ajansı Seçmek

Birçok alanda uzman kadroyu barındırabilme yeteneğine sahip web ajansı seçmek en önemli kurallardandır… Kaynak: Kadınca Blog, Kadın Diyet Programları

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s